©
Ключові тези інтерв’ю Джеффрі Голдбергу, The Atlantic, квітень 2016 р.
1. Обама відмовився від американського лідерства, ідея якого протягом десятиліть визначала роль Америки у світі, і зробив «retrenching», тобто усвідомлено скоротив американські глобальні зобов'язання.
2. Обама продемонстрував повну байдужість до Європи, підірвавши трансатлантичне партнерство, яке завжди було стрижнем консолідації Заходу.
3. Обама спробував розвернути Америку до Азії, розглядаючи Китай, як ключову для США державу.
4. Обама вважає, що військове втручання не є найкращим доказом сили.
5. Обама спробував довести, що світ не змінити і його не можна зробити кращим; отже, Америка і не повинна намагатися це робити.
6. Обама стверджує, що сирійська війна і Ассад, та й увесь Близький Схід, не є «прямою загрозою» для національних інтересів Америки. Війна в Україні - теж за межами безпосередніх загроз для США.
7. Глобальне потепління - це дійсно світовий виклик.
8. Ставлення Обами до Путіна і Росії є прикладом його «споглядального» підходу: Путін - «не зовсім дурний»; Росія - «загроза, але не першого порядку»; все, що робить Путін, він робить «на шкоду благополуччю своєї країни». «Україна завжди буде корінним інтересом Росії, а не Америки».
9. «Якщо Путін захотів виснажити свої ресурси фарбуванням паркану в Сирії, США повинні дозволити йому це робити».
10. Обама вважає, що про його репутацію світ має робити висновок на основі того, чого він не зробив і на що він не наважився, і, як він вважає, у нього немає провалів саме з цієї причини.
146