Путін готовий відмовитися від вимог про повний контроль над 4 областями України - джерела Financial Times

Путін нібито готовий відступити від своїх попередніх вимог щодо контролю над чотирма українськими областями. Про це повідомляє Financial Times із посиланням на три обізнані джерела. За даними видання, минулого тижня Путін під час розмови зі Стівом Віткоффом висловив готовність відмовитися від претензій на неокуповані території чотирьох областей України, які раніше Росія оголосила частиною своєї території. «Ця пропозиція є першим офіційним сигналом, який Путін дав від початку війни три роки тому, що Росія може відступити від своїх максималістських вимог щодо припинення вторгнення», - пише видання. Деякі елементи цієї ініціативи вже стали відомі ЗМІ. Зокрема, серед обговорюваних ідей - поступитися контролем над Донецькою, Луганською, Херсонською та Запорізькою областями, якщо США визнають, що Крим належать Росії та можливе блокування вступу України до НАТО. Утім, європейські чиновники, з якими спілкувалося видання, висловлюють занепокоєння, що така «поступка» Путіна може бути лише тактичним кроком для впливу на позицію Дональда Трампа напередодні виборів у США. Один зі співрозмовників зазначив, що зараз на Київ чиниться серйозний тиск, щоб він погодився на поступки, які могли б бути представлені як дипломатичне досягнення Вашингтона.

«Зараз на Київ чиниться великий тиск, щоб він поступився: Трампу треба заявити про перемогу», - сказав один зі співрозмовників FT.

«Незважаючи на те, що Путін у 2020 році вніс поправки до Конституції, які забороняють Росії відмовлятися від претензій на будь-яку свою територію, Костянтин Ремчуков, редактор прокремлівської газети, заявив у колонці, опублікованій у неділю, що Москва може припинити бойові дії, як тільки витіснить українські війська з російського регіону Курської області».

Цю публікацію Financial Times прокоментував Пєсков. Він cказав, що «зараз публікується багато фейків», зокрема і від «поважних видань», тому, мовляв, треба слухати «тільки першоджерела».

Пізніше Трамп розкритикував Зеленського за відмову визнати російську окупацію Криму, звинувативши його в тому, що він шкодить мирним переговорам з Москвою. У своєму дописі в соціальній мережі Truth Social у середу він назвав ситуацію в Україні «жахливою». «Вона може отримати мир, або вона може воювати ще три роки, перш ніж втратити всю країну, - сказав Трамп, - Заява, яку сьогодні зробив Зеленський, лише подовжить "поле смерті", а цього не хоче ніхто! Ми дуже близькі до угоди, але людині, яка "не має карт", вже час нарешті докласти зусиль. Ніхто не просить Зеленського визнати Крим територією РФ, але якщо він хоче Крим, то чому за нього не воювали 11 років тому, коли його без жодного пострілу передали РФ?"

23 квітня речниця Білого дому Керолайн Левітт під час спілкування з журналістами наголосила, що США не вимагають від України визнати Крим "російським". Мова йде про те, “щоб сторони сіли за стіл переговорів, усвідомлюючи, що ця жорстока війна триває надто довго, і для того, щоб укласти хорошу угоду, обидві сторони мусять залишитись трохи незадоволеними. […] І, на жаль, президент Зеленський намагається сперечатись через мирні переговори у ЗМІ, а це для президента неприйнятно. Переговори мають бути за зачиненими дверима. […] США витратили багато часу і ресурсів, аби спробувати покласти край цій війні, і нині Трамп розчарований, його терпець уривається".

188
Оригінальна стаття: FT
Інші матеріали розділуСуспільство:
Лондон запрошує побачити життя фараонів у форматі 360°
976
An immersive exhibition titled Tutankhamun: The Immersive Experience has opened in the British capital, offering visitors a unique opportunity to step into the world of Ancient Egypt through a combination of original artifacts and cutting-edge technology.
Велика Британія передаcть Маврикію острови архіпелагу Чагос
405
Жителі Чагосу дізналися про цей результат із засобів масової інформації
Білий дім поставив під сумнів єдність Західного світу - повний текст виступу Валерія Залужного на Безпековій конференції, Chatham House, 6 березня 2025 року
187
"Війна в Україні практично вичерпала економічні і промислові «запаси міцності» у більшості країн"