У переговорах між США і Росією брав участь власник футбольного клубу «Монако» Дмитро Риболовлєв

Мільярдер не перебував за столом переговорів разом з офіційною делегацією і наразі невідомо, з якою метою він опинився біля російських державних діячів.

Біографія Риболовлєва містить чимало фактів, які вказують на його зв’язки з Путіним та Трампом.  2011 року він придбав 66% акцій клубу “Монако” всього за один євро (команда перебувала у скрутному фінансовому становищі і виступала у другому дивізіоні). 2008 року Риболовлєв придбав у Дональда Трампа маєток у Палм-Біч за 95 мільйонів доларів. У січні 2024 року Суд присяжних у Нью-Йорку відмовився задовольнити позов Риболовлєва, який звинувачував аукціонний дім Sotheby's у шахрайському завищенні цін на мистецтво.  Як відомо, Риболовлєв спочатку придбав, а потім продав «Спасителя світу» Леонардо Да Вінчі. Адвокат Риболовлєва Деніел Корнштейн сказав, що в результаті розгляду справи позивачі «досягли мети і пролили світло на брак прозорості, який залишається серйозною проблемою для ринку мистецтва». «Через подібну завісу таємниці було важко довести звинувачення в пособництві та підбурюванні в цій складній справі про шахрайство», - сказав Корнштейн. Зі свого боку представники Sotheby's назвали рішення суду підтвердженням того, що аукціонний дім дотримується найвищих професійних та етичних стандартів. Вони також зазначили, що Риболовлєв не надав жодних доказів шахрайства. Спочатку в позовній заяві Риболовлєва фігурували 38 творів мистецтва, які були продані за посередництва його консультанта Був'є. Однак суддя на процесі з різних юридичних причин відкинув більшість із них, залишивши лише чотири позиції, зокрема «Спасителя світу». 

У період з 2003 по 2015 рік Риболовлєв витратив близько 2 мільярдів доларів на придбання унікальних творів живопису. До його колекції увійшли картини таких художників як Пікассо, Роден, Модільяні, Матісс, Ротко і Гоген. Найгучнішою ж подією стали продажі на аукціоні Christie's картини Леонардо да Вінчі «Спаситель світу», придбаної за рекордні 450 мільйонів доларів. Восени 2017 року картину «Спаситель світу» було виставлено на продаж. Зважаючи на жалюгідний стан оригінального барвистого шару, стартова ціна лота оцінювалася лише в 100 млн доларів. На нью-йоркських торгах 15 листопада крок аукціону становив безпрецедентні $30-40 млн. У підсумку картину продали за 400 млн доларів (450 млн з урахуванням комісії аукціону), ставши найдорожчим у світовій історії твором мистецтва. Це викликало суперечливі відгуки серед фахівців: так, Джейсон Фараго з The New York Times характеризував «Спасителя світу» як доволі пересічний для Високого Відродження твір, який не відкриває нових художніх горизонтів. Як з'ясувала газета The New York Times, картину купив наслідний принц Саудівської Аравії.

 

118