Назар Савко опублікував у своєму фб-профілі унікальне фото: Василь Зінкевич... Лютий 1972року... Йде запис телевізійного шоу "Алло, ми шукаєм таланти" у мармуровій залі Чернівецького універу

17.03.2025

«Алло, мы ищем таланты!» - телевізійна музична розважальна програма в жанрі «шоу талантів», що виходила в ефір у 1969-1972 роках на Центральному телебаченні СРСР. Це перша вітчизняна телепередача такого формату. У програмі виступали звичайні радянські громадяни: учасники самодіяльності, робітники, студенти, військовослужбовці. Здебільшого, вони співали, але могли демонструвати й інші таланти: танці, художнє читання, акробатичні трюки тощо. Найкращі з конкурсантів виходили у Всесоюзний молодіжний телевізійний фінал програми.

Багато хто з учасників згодом став знаменитим: гурти «Зодчі», «Ялла», «Ігорінки», «Аеліта», «Веселка», вокальне тріо педагогічного інституту в Тбілісі, сестри Маньякови та ін.

У 1972 році знімалися виїзні програми на території України. У Чернівцях у концертній залі місцевого державного університету в передачі брали участь українські гурти - «Смерічка» та «Арніка». Обидва колективи виконували свої пісні тільки українською мовою. Український поет Василь Бабух, який брав участь у зйомках програми, згадував:

Ідеологічна установка тоді була чіткою - не допускати широкого афішування творчості національних меншин. У репертуарі етнічних груп обов'язково мав бути так званий «паровоз», тобто ідеологічна пісня-агітка, що прославляла б дружбу народів або могутність «Страны Советов».

І звучати вона повинна тільки російською.

Але музиканти переконали авторів програми, що не зможуть виконувати російськомовні пісні, оскільки погано володіють мовою і не хочуть її перекручувати перед широкою глядацькою аудиторією. У підсумку вони співали тільки українською.

Глядачі були в захваті, не хотіли відпускати музикантів, і Маслякову довелося затягнути ефір на 20 хвилин, що, зі свого боку, затримало вихід телепрограми «Время». Після повернення до Москви, Масляков отримав догану від керівництва ЦТ. Однак ефір мав неабиякий успіх - на адресу програми надійшло багато вдячних листів з усього Радянського Союзу.

У 1972 році програму закрили, проте в 1986-му вона знову стала виходити в ефір.

17 березня 2025 року Назар Савко опублікував у своєму фб-профілі унікальне фото з відповідними коментарями: Василь Зінкевич дивиться в бік (моніторів)телевізорів... Моя мама (Марія Ісак-Савко) виглядає фотографа (Романа Островського) з за плечей Маслякова. Лютий 1972року... Йде запис телевізійного шоу "Алло, ми шукаєм таланти" у мармуровій залі Чернівецького універу. На задньому плані музиканти і "бек вокалістки" ВІА "Смерічка". Фото з архіву родини Савко.

226
Оригінальна стаття: Facebook
Інші матеріали розділуМистецтво:
Дмитро Гнатюк: спогади та уривки з інтерв'ю
538
On March 28, 2025, Ukraine marks the 100th anniversary of the birth of the legendary opera singer Dmytro Hnatyuk (1925–2016)
70 років відзначає українська письменниця - Леся Вороніна
208
Famous Ukrainian writer, journalist and translator Lesia Voronina (real name: Olena Anastasievna Voronina) celebrates her 70th birthday.
Музична спадщина Володимира Івасюка живе у голосах молоді
181
Volodymyr Ivasyuk (March 4, 1949 – April 27, 1979) was a distinguished Ukrainian composer, poet, and musician, best known as the creator of the iconic song Chervona Ruta.
«Україна повинна визнати 15 лютого днем жертв афганської авантюри московських терористів»
225
Уривок з книги Михайла Маслія про гастролі ВІА "Ватра"у Афганістані
Інтелектуальний стриптиз та симулякр Аліни Паш. Завдяки скандалу, мало хто звернув увагу на текст пісні
920
«Віче формувало код етнічних спільнот». Можливо, вперше в історії жаргон культурології став рядками естрадної пісні.