Від 104 доларів до 19 мільйонів. "Затемнення Сонця" (1926), Георг Гросс

08.03.2023

 

"Затемнення Сонця" (1926)

Георг Ґросс (1893-1959) - німецько-американський живописець, графік, карикатурист і антивоєнний активіст. Соціально-критичні картини та малюнки Ґеорґа Ґросса, більшість з яких були створені у 1920-х роках, класифікують як "Новий об'єктивізм". Ці роботи характеризуються часом різкими та провокативними зображеннями, а часто й політичними заявами. Втім, його роботи також мають експресіоністичні, дадаїстичні та футуристичні риси.

У 1916 році він «дегерманізує» своє ім'я і прізвище на знак протесту проти німецького націоналізму.

1922 року Ґросс вирушив до радянської Росії. Піврічне перебування в цій країні справило на Гросса гнітюче враження: він вийшов з лав компартії.

Незадовго до приходу Гітлера до влади Ґросс залишив Німеччину. У нацистській Німеччині його творчість віднесли  до «дегенеративного мистецтва».

Одного разу, через скрутне становище, художник вирішив продати своє полотно «Затемнення Сонця» 1926 року. Згодом картину придбав маляр Том Константин за 104 $. 1968 року він продав полотно Художньому музею за 15 тисяч доларів. Оскільки «Затемнення Сонця» зображує підбурювання до війни виробниками озброєння, парк біля музею Гекшера, де зберігалася картина, наприкінці 1960-х — на початку 1970-х років став місцем збору протестувальників проти В'єтнамської війни.

У 2006 році музей Гекшера вирішив продати «Затемнення Сонця» за близько 19 мільйонів доларів, щоб провести реконструкцію будівлі. Однак громадськість виступила проти такого рішення.

Фрагмент картини Георга Гросса "Поет Макс Герман-Найссе" (1927)

851
Інші матеріали розділуМистецтво:
Німецький суд не дозволив використовувати для пазлів творіння Леонардо да Вінчі
669
A court in Stuttgart ruled that German toy and puzzle manufacturer Ravensburger AG does not have the right to sell puzzles featuring Leonardo da Vinci's famous “Vitruvian Man” image without the consent of Italian cultural institutions
У чому секрет популярності Poco allegretto з симфонії Брамса?
1512
Третя симфонія Брамса - це блискуче втілення думки Блейка
Софія Губайдуліна: прощання з великою композиторкою
254
У віці 93 років у Німеччині померла Софія Губайдуліна